coolweb
strony www Joomla

Strony z programami partnerskimi


Programy partnerskie to inaczej kody afiliacyjne

Programy partnerskie, zwane również programami afiliacyjnymi to umowy z firmami, w których reklamodawca płaci właścicielowi witryny (Afiliantowi) prowizję za wygenerowanie ruchu. Na swojej witrynie afiliant umieszcza odnośniki do strony reklamodawcy, często również zaawansowane wyszukiwarki i otrzymuje wynagrodzenie zgodnie z umową zawartą że sprzedawcą.

Najlepiej wybrać takie programy partnerskie, które są związane z Państwa zainteresowaniami. Wtedy oprócz wdrożenia przez nas kodów afiliacyjnych można dodawać ciekawostki związane z tematem strony. To przy zachowaniu kilku zasad będzie znakomicie wpływać na indeksację portalu w wyszukiwarklach, a to z kolei sukcesywnie będzie podwyższać widzialność Państwa strony w internecie i przyciągać więcej odwiedzających, który są potrzebni do generowania zarobku.

W programach afiliacyjnych dominują trzy modele płatności:


- cost per click
Reklamodawca / sprzedawca płaci za każde kliknięcie i przejście unikalnego użytkownika na swoje strony internetowe (np. z produktami, które sprzedaje). Użytkownicy nie muszą niczego kupować ani robić na stronie reklamodawcy.
- cost per lead
Firmy stosujące takie programy afiliacyjne płacą swoim afiliantom na podstawie liczby osób, które wyraziły swoje zainteresowanie produktem czy usługą i zarejestrowały się, wypełniły formularz, etc. W praktyce oznacza to, że osoby takie wypełniając taki formularz podały kontakt do siebie (np., e-mail, telefon i/lub nazwisko). Firma ta następnie wykorzystuje takie „leady” (rekordy) do aktywowania sprzedaży.
- cost per sale
Właściciel witryny (Afliliant) otrzymuje wynagrodzenie w postaci prowizji od każdego sprzedanego produktu, do którgo klient dotarł dzięki jego witrynie internetowej. Reklamodawca płaci % od sprzedanego produktu. Są także programy afiliacyjne w których sprzedawca płaci afiliantowi każdorazowo stałe wynagrodzenie, np. 80 zł.

W praktyce często stosuje się modele mieszane, gdzie sprzedawca płaci za generowany ruch, a dodatkowo wynagradza afiliantów za generowanie sprzedaży lub „leadów”. Są także jeszcze bardziej rozbudowane struktury wynagradzania.

Poniżej przedstawiamy kilka przykładów stron z programami partnerskimi.

programy partnerskie
strony afiliacyjne

ZAPYTAJ O STRONĘ Z PROGRAMEM PARTNERSKIM

Malgorzata Eguia
IT Engineer
malgorzataeguia.com

  • webmaster@coolweb.eu
  • Rudkøbing, Danmark
  • +45 305 81 197

Coliber Group v/ Malgorzata Harasimowicz-Eguia
CVR-nr.: 39248247

website with Joomla,
website with Wordpress
Copyrights © CooLWeb